Noc w Muzeum - Leslie Goldman

Książka opowiada o Larry'm Daley'u, który po rozwodzie z żoną nie mógł znaleźć pracy. A jak znalazł, to zaraz ją tracił.

Pewnego dnia Larry podjął pracę strażnika muzeum. Kiedy zszedł do piwnicy, gdzie odpoczywali strażnicy, jeden z nich, Cecil, oprowadził go po muzeum. Pokazał mu wszystkie eksponaty i opowiedział o nich. Powoli się ściemniało, więc Cecil razem ze wspólnikami pożegnali Larry'ego i wyszli z muzeum. Daley został sam wśród posągów. Chodził po salach i wydawało mu się, że wszystko jest w porządku. Ale to, co zobaczył uświadomiło mu, że … eksponaty w nocy ożywają… Było to dla niego dziwne. Nie wierzył w to, ale po kilku spędzonych nocach zrozumiał, czemu tak jest. Poznał tajemnicę, która skrywała Tablica Ahkmenraha.

Którejś nocy wziął ze sobą do pracy swojego synka Nicka. Kiedy weszli do muzeum, zobaczyli starych strażników, którzy chcieli ukraść tablicę. Razem z ożywionymi posągami Larry i jego syn ruszyli w pogoń za złodziejami. Pościg zakończył się schwytaniem strażników.

Tablice odłożono, a wszystkie eksponaty wróciły na swoje miejsce. Muzeum zaczęły odwiedzać tłumy ludzi, a Larry otrzymał pracę na stałe.
Dominik, klasa IV c

Foto: http://ksiazki.wp.pl/bid,4786,tytul,Noc-w-muzeum,ksiazka.html